Bangunan paling tinggi di Dayton, Ohio

Dayton adalah bandar utama keenam di negeri Ohio dan terletak di rantau Lembah Miami. Kenaikan tinggi di Dayton mempunyai sejarah panjang yang mengesankan kembali ke 1896 dengan pendirian Bangunan Reibold. Bangunan pertama yang dianggap sebagai gedung pencakar langit adalah Bangunan Pusat Bandar yang siap pada tahun 1924. Sekitar tahun 1920-an, Dayton mengalami lonjakan pendirian bangunan tinggi seperti Bangunan Bank Utama. Lonjakan kedua dan lebih besar berlaku sekali lagi antara awal 1970-an dan lewat tahun 1980-an. Pertumbuhan bangunan kedua ini menyaksikan pembinaan beberapa bangunan tertinggi di Dayton hari ini. Contoh-contoh struktur yang didirikan semasa ledakan kedua termasuk seperti Menara KeyBank dan Menara Kettering.

Bangunan paling tinggi di Dayton, Ohio

Menara Kettering

Di kedudukan pertama adalah Menara Kettering yang merupakan bangunan tertinggi di Dayton dengan ketinggian 405 kaki dan tiga puluh lantai. Menara Kettering didirikan pada tahun 1970 dan dibuka secara rasmi untuk operasi pada tahun 1972. Pemilikan struktur telah berubah tangan sejak tahun 2005 tetapi kini dimiliki oleh Albert Macanian dari Dunkirk Realty yang memperolehnya untuk $ 6.4 juta pada tahun 2012. Terdapat beberapa kemudahan di dalamnya sebagai restoran, bank, dan pusat kecergasan.

Menara KeyBank

Menara KeyBank adalah yang kedua tertinggi dengan ketinggian 384 kaki dan dua puluh tujuh cerita. Sehingga tahun 2008, ia dikenali sebagai Menara MeadWestvaco. Pembinaan menara berakhir pada tahun 1976. Pemilikan dipindahkan pada tahun 2010 selepas beberapa pelabur Cincinnati membuat pembelian.

Pusat Ketiga Kelima

Pusat Kelima Ketiga adalah ketiga dengan ketinggian 328 kaki dan dua puluh tingkat. Nama-nama lain untuk struktur adalah Pusat Kesihatan Premier dan One Citizens Federal Centre. Pusat ini disiapkan pada tahun 1989. Pada masa ini, penyewa paling penting ialah Bank Kelima Ketiga walaupun terdapat orang lain yang mempunyai restoran, kedai hadiah, dan beberapa kemudahan lain. Sebelum nama semasa, ia dipanggil One Dayton Centre hingga 2009.

40 West 4th Centre

40 Barat ke-4 Pusat adalah keempat dengan ketinggian 331 kaki dan dua puluh dua cerita. Selepas selesai rasmi pada tahun 1969, pusat ini merupakan struktur tertinggi selama setahun sehingga Menara Kettering selesai.

110 N. Main Street

Di kelima, 110 N. Main Street berdiri dengan bangga dengan ketinggian 328 kaki. 110 N. Main Street dibina pada tahun 1989 dan mempunyai dua puluh tahap. Sebelum ini, sehingga 2009, bangunan itu dipanggil Pusat Ketiga Kelima sebelum Bank Kelima Ketiga berpindah.

Lain-lain Yang Diperkenal Membina di Dayton

Bangunan pencakar langit yang pertama, Bangunan Pusat Bandar, berada di kedudukan kelapan yang berdiri di 274 kaki dengan dua puluh satu tingkat. Sebelum nama sekarang, ia dikenali sebagai United Brethren Building. Setelah kerja untuk bangunan itu selesai pada tahun 1924, pencakar langit itu menjadi bangunan tertinggi di Amerika Syarikat pada masa itu.

Bangunan Reibold berada di kedudukan kedua puluh pada ketinggian 155 kaki dengan hanya sebelas peringkat. Sebelum Bangunan Pusat Bandar selesai, Bangunan Reibold adalah yang paling tinggi di Dayton selama hampir satu dekad. Sebaliknya, struktur yang paling baru dibina, Miami Valley Hospital, berada di tempat kesepuluh dan berdiri pada ketinggian 246 kaki dan dua belas tingkat.

Bangunan paling tinggi di Dayton, Ohio

KedudukanNama BangunanKetinggian (kaki)Ketinggian (m)TingkatTahun dibina
1Menara Kettering405124301970
2Menara KeyBank385117281976
3Pusat Ketiga Kelima336102201989
440 West 4th Centre331101221969
5110 N. Main Street328100201989
6Menara Liberty29590231931
7130 West Second Street29088211972
8Bangunan Pusat Bandar27484211904
9Pangsapuri Landing25177131929
10Miami Valley Hospital Southeast Tower24675122010
11Pusat Seni Persembahan Schuster22468172003
12Menara Talbott20362141958
13Bangunan Pentadbiran Montgomery County19660121972
14Menara Biltmore18255161929
15Wright Stop Plaza17553141901
16Bangunan AT & T17553111930
17Wilkinson Plaza Apartments16851141974
18Courthouse Plaza South West16751121978
19Bangunan CareSource1624992008
20Menara Paru16149141924